Pályaorientációs napot tartottak az ajkai kórházban

2019.12.25

Jól sikerült pályaorientációs napon vettek részt a Nyirádi Erzsébet Királyné Általános Iskola Dr. Szalai Miklós Tagintézményének tanulói.

Az iskola mintegy 90 tanulója tanáraikkal együtt kereste fel az ajkai Magyar Imre kórházat december közepén.

Nagy Zoltán, az intézmény főigazgatója köszöntötte a diákokat, és biztatta szavaival az ápolói és orvosi szakma elsajátítására. Ugyanakkor felhívta a figyelmet a szakma felelősségére, nehézségeire, és egyben a legszebb hivatásra a gyógyításra. Sümegi Józsefné ápolási igazgató bemutatta az intézményt, majd a MESZK kisfilmjének levetítése után nyolcas csoportokban látogattak el a diákok a kórház nyolc állomására. Az állomások között kórházi dolgozók segítették a tájékozódást.

Az egészségügyi pálya iránt érdeklődők betekinthettek a kórházi dolgozók mindennapjaiba, megismerkedhettek a betegellátás mindennapos teendőivel. Bízunk abban, hogy a látogatás hasznos tudnivalókkal szolgált a diákoknak a jövőbeni pályaválasztásuk során és többeknek megtetszik ez a nehéz, de gyönyörű hivatás - mondta Nagy Zoltán.

forrás: veol.hu